ZBER | LISOVANIE | MIAGANIE | KONZERVÁCIA | DOPRAVA | DOPLNKOVÉ SLUŽBY

 

 

 

 

Zber obilovín, repky, strukovín a kukurice na zrno kombajnom NEW HOLLAND CX 8080


Vysoká rýchlosť kosy, plne nastaviteľný prihŕňač a priebežný šnek s výsuvnými prstami zabezpečujú plynulý prísun hmoty do mlátiaceho ústrojenstva. Ovládanie žacieho stola je prostredníctvom multifunkčnej páky určenej pre dvíhanie, klesanie stola a prihŕňača, stranové vyrovnávanie, ovládanie otáčok priŕňača a reverz žacieho stola. Obsluha kombajnu môže meniť pomer synchronizácie otáčok prihŕňača a pojazdovej rýchlosti. Nože /žabky/ žacej lišty sú za účelom rýchlej a ľahkej výmeny priskrutkované.
Veľkým priemerom mláťacieho bubna a rotačného separátora je vytvorená mimoriadne veľká separačná plocha a spolu s plynulou a jednoduchou cestou materiálu mlátiacim ústrojenstvom tvorí základ zvýšeného celkového výkonu o viac než 15 % v porovnaním s konkurenciou. Ovládanie medzery mláťacieho koša, otáčok mláťacieho bubna a otáčok ventilátora je priamo z kabíny vodiča. Množstvo hmoty, ktorá sa vracia cez dva domlacovače na spádovú dosku je zobrazované priamo na monitore kombajnu.
Celková plocha sít 6,5 m2 zaručuje vynikajúci čistiaci výkon. Ovládanie otvorenia sít je priamo z miesta vodiča.
Kapacita zásobníka zrna je 10500 litrov, rýchosť vyprázdňovania je 105 litrov za sekundu, čo znamená, že 10500 litrov sa vyprázdni za 100 sekúnd. Otvárenie krytov zásobníka je ovládané z kabíny vodiča elektricky. Ovládanie otvárania, zatvárania vyprádňovacieho šneku a vyprázdňovanie zásobníka je priamo z multifunkčnej páky.
Dvojrýchlostný drtič slamy má rotor s veľkým priemerom so 6 radami ozubených nožov, pre rovnomerné rozmentávanie vo svahoch alebo pri silnom bočnom vetre je k dispozícii dialkové ovládanie nastavenia šírky rozmetania slamy. Rozmetávač pliev tvoria dve jednotky (ventilátory) poháňané hydraulicky, je možné ho používať aj pri ukladaní slamy do riadku, čím sa dosiahnu balíky slamy s menším obsahom pliev.
Motor je vybavený medzichladičom nasávaného vzduchu s výkonom 260/359 kW/k, spĺňujúce emisné normy Tier III. Kombajn CX8080 je vybavený tecnológiou Common Rail. Kombajn má elektrické ovládanie všetkých 4 prevodových stupňov s uzávierkou. Hydraulické čerpadlo vysokotlakého okruhu s meniteľnou dávkou podľa zaťaženia spolu s čerpadlom hydropohonu a čerpadlom servoriadenia sú namontované na hlavnej prevodovej skrini.
Pre potreby precízneho poľnohospodárstva je kombajn CX 8080 vybavený meračom vlhkosti a meračom výnosov /nezávislý na plodine - nepotrebuje prekalibrovanie pri zmene plodiny/.Zber obilovín, repky a strukovín kombajnom
CLAAS LEXION 850


Kombajn Lexion 550 je ideálny kombajn do podmienok Slovenska. Vyznačuje sa vysokou kvalitou práce pri nízkych nákladoch na pohonné hmoty a výbornou produktivitou.
Žacia lišta V 750 Vario vyniká priebežným vysúvaním kosy až do vzdialenosti 50 cmod základného postavenia, čo je ideálne pri zbere repky. Pri zbere obilovín sa môže žací stôl na povel obsluhy plynulo skrátiť o 10 cm alebo predlžiť o 20 cm. Ovládanie žacieho stola je prostredníctvom multifunkčnej páky určenej pre dvíhanie, klesanie stola a prihŕňača, stranové vyrovnávanie, ovládanie otáčok prihŕňača a vyprázdňovanie zásobníka. Obsluha kombajnu môže meniť pomer synchronizácie otáčok prihŕňača a pojazdovej rýchlosti. Žací stôl je vybavený kopírovacím systémom AUTO-CONTOUR na neustále kopírovanie nerovností poľa.
Kombajn Lexion 850 má mlátiaci systém APS, to znamená, že kombinácia zložená z optimalizovaného urýchľovacieho bubna, mlátiaceho bubna a odmetacieho bubna pracuje bez problémov aj v náročných podmienkach žatvy.


Celý systém sa vyznačuje vysokou mierou separácie pri trvale šetrnom spracovaní zberanej plodiny. Systém MSS kombajnu Lexion 850 zabezpečí vysoký separačný výkon a oddelenie zŕn a slamy na vytriasadlách, keď separačná plocha vytriasadiel je 9,85 m2 Ovládanie medzery mlátiaceho koša, otáčok mlátiaceho bubna a otáčok ventilátora je priamo z kabíny vodiča.
Protibežná sitová skriňa a celková plocha sít 5,8 m2 spolu s turbínovým ventilátorom a systémom svahového vyrovnávania sít CLAAS 3D zaručuje výborný čistiaci výkon aj pri svahu so sklonom do 20%.

Elektrické ovládanie nastavenia sít je priamo z miesta vodiča.
Kapacita zásobníka zrna je 9600 litrov, rýchlosť vyprázdňovania je 100 litrov za sekundu, Otváranie krytov zásobníka je ovládané z kabíny vodiča elektricky. Ovládanie otvárania, zatvárania vyprádňovacieho šneku a vyprázdňovanie zásobníka je priamo z multifunkčnej páky.
V prípade potreby je rezanie slamy zabezpečené rezačkou Special Cut II, keď slama je nakrátko porezaná a rozdelená na nastavenú šírku pracovného záberu.


Rozmetač pliev Heavy duty rozhodí plevy rovnomerne, podľa dopredu nastavenej šírky
Kombajn Lexion 850 je poháňaný šesťvalcovým motorom s elektronickou reguláciou Caterpillar C-9 ktorý síce nemá veľkú rezervu sily, ale je schopný pracovať pri extrémnom zaťažení pri výhodnej spotrebe paliva. Celkový výkonom motora je 249/339 kW/k.
Kombajn má elektrohydraulicky ovládané radenie 3 prevodových stupňov.
Elektronický palubný informačný systém CEBIS obsahuje informačné, monitorovacie, riadiace a kontrolné funkcie. Obsluhe kombajnu poskytne cez veľký zobrazovací panel podrobné informácie o prevádzkovom stave kombajnu.     Novinky
  Zber senáži a silážnych kukuríc novou výkonnou rezačkou New Holland FR 9060 vhodnou aj pre potreby bioplynových staníc
...................................
 

Sejba sejačkou Vaderstadt RD 300
..................................

  Orba otočným      pluhom  Pottinger Servo 65 plus
..................................
 

Rozšírená rad biologických a chemických prípravkov na konzerváciu
..................................


ZBER | LISOVANIE | MIAGANIE | KONZERVÁCIA | DOPRAVA | DOPLNKOVÉ SLUŽBY | PROFIL FIRMI | KONTAKT
©Copyright 2005, webmaster MDT